biurko_dla_dziecka_jak_wybrać

Jak wybrać najlepsze biurko dla dziecka?

Początek roku szkolnego, nowy rok akademicki lub potrzeba urządzenia miejsce do nauki – doradzimy, jak wybrać biurko dla dziecka. Podpowiemy jak prawidłowo zaaranżować kącik do nauki lub pracy w pokoju. Na co zwrócić uwagę, decydując się na kupno gotowego mebla. Jak wybrać biurko dla dziecka, jakie biurko dla nastolatka – dowiedz się, co jest ważne, by prawidłowo dopasować biurko.

Biurko dla dziecka – od czego zacząć?

Istotnym meblem, przy którym dziecko będzie spędzać większość czasu w swoim pokoju, jest biurko. Dziecko, odrabiając lekcje, nie może sobie zasłaniać światła. Najlepiej, aby biurko dla dziecka stało przodem lub bokiem do okna. Dla dzieci najwygodniejsze są biurka, których blat można ustawić pod kątem 30 stopni. który jest optymalnym do pisania i rysowania. Ważne są też szuflady, półki i wszelkie pomocniki, które można zamontować w pobliżu biurka w zależności od wieku i potrzeb naszego dziecka.

Najlepsze biurko dla dziecka, czyli dopasowane do jego wzrostu.

Najczęściej pierwsze biurko kupujemy gdy dziecko idzie do szkoły. Ma ono wtedy ok. 6-7 lat i przeciętnie 115-125 cm wzrostu. Odpowiednie biurko dla dziecka powinno mieć wtedy 55 cm wysokości. Biurka dla dzieci nie muszą być jednak duże. Wystarczy, aby blat biurka był głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm. Wtedy biurko będzie służyło głównie jako stolik do pisania i rysowania, ale dobrze, jeśli będzie miało regulację.

A jak dobrać krzesło do biurka dla dziecka?

Najlepsze są krzesła z regulacją wysokości, które rosną wraz z dzieckiem, zapewniając mu właściwe warunki do nauki i zabawy przez cały okres edukacji . Podstawa krzesła powinna być stabilna, tak aby uniemożliwiać huśtanie się na krześle.

Podsumowanie

Najważniejsze jest zatem indywidualne dopasowanie biurka do użytkownika, dlatego nie kierujmy się standardowymi wymiarami. Sprawdźmy w praktyce, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla dziecka. Ważne, by podczas siedzenia przy biurku, przy prawidłowej postawie proste były plecy, swobodnie oparte ręce o blat, a nogi oparte o podłogę. Zarówno kąt między ramieniem a przedramieniem, jak i kąt między podudziem a łydką były kątami prostymi. W przeciwnym razie nasze dziecko będzie się męczyć, a jego kręgosłup, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, będzie bardzo obciążony. Najbardziej funkcjonalne będzie zatem biurko z regulowaną wysokością blatu i krzesła. Wszystkie te wymagania spełniają najlepsze na rynku biurka wraz z fotelikami Fun Desk – zobacz pełną ofertę.

Wszystkie biurka i foteliki posiadają Certyfikat Zgodności BBIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *